Навіть квартиру з невеликою площею можна добре облаштувати, якщо грамотно використовувати простір та обладнати другий ярус. Головне, узгодити перепланування з фахівцями в бюро технічної інвентаризації, а також прислухатися до порад дизайнерів.

Яким чином облаштувати другий поверх в квартирі

Як найчастіше облаштовують другий поверх

Є два варіанти:

Якщо квартира знаходиться на останньому поверсі, можна збільшити житлову площу за рахунок горища. Правда, справа клопітка. Потрібно зібрати згоду всіх мешканців на переобладнання, адже горище - це спільне майно. Також перепланування доведеться узаконити в БТІ, склавши попередньо проект, який би відповідав усім вимогам закону (допустиме навантаження, вентиляція і т.д.).

Якщо в квартирі досить високі стелі, можна «надбудувати» другий поверх, нехай і не завжди повноцінний (під ліжко та зону для відпочинку). До слова, таке переобладнання також доведеться узгодити з відповідними інстанціями, попередньо склавши проект. Але переваги очевидні: вам не доведеться домовлятися з сусідами про використання загального майна.

До того ж площа квартири не збільшиться, отже, вам не треба буде платити більше за утримання житла, виплачувати більший податок на нерухомість.

Коли можна облаштувати в квартирі другий поверх

Замислюючись про будівництво другого поверху, враховуйте висоту стель у квартирі та зріст людини, яка планує там жити. Для комфортного перебування у приміщенні потрібно, щоб стеля була вище голови не менше, ніж на 15-20 см. Ще мінімум 15 см вийде товщина другого ярусу. Плюс простір над ним. Іншими словами, щоб простір був зручним, висота стель у квартирі повинна становити не менше 4 м (тоді там сподобається людині ростом 1,80 м).

Якщо планується облаштування одного спального місця (невисокого ліжка) на другому поверсі, можливо, вдасться вписатися до приміщення з висотою стелі близько 3,35-3,55 м. У цьому випадку відстань від поверхні ліжка до стелі повинна бути всього 1,2 м. тоді людині буде комфортно спати та навіть сидячи читати нагорі.

Дизайнерські поради для облаштування

Найчастіше за допомогою другого ярусу зонують простір:

  • Роблять велике ліжко-подіум на другому поверсі, щоб облаштувати зону відпочинку під ним - поставити диван, полиці з книгами, повісити телевізор.
  • Роблять гостьову або столову на нижньому ярусі.
  • Якщо мова йде про квартири - студії, облаштовують спальню на верхньому поверсі, а міні-кухню - під нею.

В останнього варіанта є як мінімум 2 переваги: не потрібно швидко забиратися до спальні перед приходом гостей. Друга - можна використовувати опори під перегородку при облаштуванні барної стійки.

Будівництво другого поверху

Щоб мешканцям будинку було комфортно, потрібно зробити другий ярус і сходи, які будуть вести наверх. Конструкції повинні бути міцними та надійними. Для їх обладнання найчастіше використовуються наступні будматеріали:

  • сухі балки з масиву дерева, попередньо оброблені протипожежними складами;
  • листові або дощаті матеріали для перекриття - метал, оргскло з армованими нитками, ДСП і ін .;
  • дошка для сходів;
  • звукоізоляційні матеріали.

Лайфхак: якщо сходи будуть тягнутися уздовж стіни, в ній можна облаштувати ящики з додатковими зонами для зберігання або полиці під книги.

Для оздоблення конструкції можна використовувати дерево, гіпсокартон з подальшим обклеюванням шпалер (фарбуванням).

Важливі моменти при облаштуванні

На другому ярусі обов'язково потрібно передбачити:

  • Додаткове освітлення. Правда, для спального місця достатньо буде нічника або бра.
  • Вентиляцію - якщо її не зробити, виспатися на другому поверсі не вийде через духоту (гаряче повітря накопичується під стелею).

Щоб вирішити проблему, досить облаштувати примусову вентиляцію. Наприклад, зробити невеликий канал із вентилятором вгорі.

Придбання квартири - процес, який пов'язаний із безліччю труднощів і ризиків, переходьте на офіційний сайт агенції нерухомості «Вісон» де вам допоможуть обійти всі «гострі кути» при купівлі нерухомості.