Не так давно мешканка столиці ледь не втратила квартиру, здавши її в довгострокову оренду ...

Через пару місяців після в'їзду квартиранта вона знайшла в мережі оголошення про продаж свого майна. Продавав квартиру той самий квартирант за дорученням від власника. Насправді, довіреність була підробленою, а фото та інформація про квартиру виявилася скопійованою з оголошення про здачу її в оренду. Що робити, щоб не потрапити до такої ситуації і як ще уникнути шахраїв, розповідають експерти.

Як діють аферисти

Щоб не потрапити до халепи, потрібно уважно перевіряти документи квартирантів. Якщо квартира здається на термін більше року, краще зареєструвати договір.

Крім того, щоб забезпечити себе, бажано після операції регулярно переглядати сайти нерухомості, перевіряючи, чи немає там вашої квартири. Це неважко: досить просто задати адресу пошуку. Таким способом вже неодноразово вдавалося зупинити аферистів.

Цікаво, що найчастіше вибирають дорогі квартири. До речі, однокімнатні де-небудь у спальному районі теж у групі ризику, адже на них можна заробити й іншими способами.

Як не втратити житло, здаючи його в оренду

Часто квартири здають в суборенду. До слова, це законно лише якщо власник житла дав на це письмовий дозвіл, прописавши такий пункт у договорі. Цікаво, що якщо власник письмово не заборонив таку операцію, це не означає, що здавати житло в суборенду можна.

Є в мережі багато історій про те, як власники здавали нерухомість в оренду одній особі, а через час виявлялося, що квартиру орендували. У більшості випадків той, хто придбав або орендував, також став жертвою аферистів.

Як не дати себе обманути

При здачі квартири в суборенду, і при спробі продати її шахраї діють за підробленими документами. Можуть ставити в паспорт підроблену печатку про реєстрацію, показувати липові копії свідоцтва на право власності. Власнику майна потрібно стежити за своїми документами, щоб вони не потрапили до чужих рук, а орендарям - вимагати тільки оригінали.

Орендодавець також повинен бути впевнений, що в його квартирі живуть саме ті люди, яким він здавав її. Для цього достатньо періодично приходити до квартири, а також опитувати про мешканців сусідів: коли бувають вдома, кого в гості приводять.

Орендний ринок дозволяє швидко заробити, адже угоди там відбуваються за кілька годин. Тому він і привертає аферистів.

У договорі найму важливо прописувати всі дані власника та орендаря, відомості про нерухомість (адреса, площа тощо.), Умови здачі в оренду та оплати. Також важливо вказати правила розірвання договору, інші моменти. Переконатися в тому, що квартиронаймач говорить правду можна і через соцмережі: досить знайти його профіль і переглянути чи той він, за кого себе видає.

Шукати квартирантів краще через надійні агентства нерухомості. Тим більше що там зможуть правильно оцінити об'єкт, прорекламувати, скласти грамотний договір. До слова, підписувати договір краще з розшифрованим ПІБ. Так шахраям буде важче його підробити.

Чи потрібно робити опис майна

Окрім аферистів, можуть бути просто непорядні квартиранти. З'їжджають з орендованого житла раптово й разом із телевізором або меблями господарів. Люди впевнені, що їх не будуть розшукувати через таку дрібницю. Та й якщо до договору найму не прикріпити опис майна, довести чий саме це телевізор, дуже складно.

Крім того, бажано брати з мешканців заставу - зазвичай це плата за один місяць. Якщо питань до квартиронаймачів не буде, її повернуть, коли закінчиться термін дії договору оренди. Якщо щось трапиться, ця сума покриє збиток. Досвідчені ріелтори ще рекомендують страхувати житло. У разі пожежі або затоплення, застави на ремонтні роботи не вистачить, але це може відшкодувати страхова.

Нарешті, важливо ретельно підбирати ріелтора. З агентом-одинаком без рекомендацій від знайомих краще не зв'язуватися. А ось надійне перевірене агентство «Вісон» - інша справа. При самостійній здачі житла в оренду будьте готові відповідати на дзвінки і від квартиронаймачів, і від ріелторів. Але не всі агенти можуть бути сумлінними.

Деякі шахраї представляються ріелторами, згадуючи, що готові розпочати співпрацю, як тільки ви внесете передоплату за їх роботу. Зрозуміло, після переказу грошей на рахунок клієнт нічого не отримує.

Найм квартири - процес, який пов'язаний із безліччю труднощів і ризиків, переходьте на офіційний сайт агенства нерухомості «Вісон» https://vison.com.ua де вам допоможуть обійти всі «гострі кути» при найму нерухомості.