Як показує статистика, більшість українців хотіли б жити в приватних будинках. Однак не всім це задоволення доступне. За останні роки в Європі та США сформувався тренд на міні-будинки, площа яких порівнянна з сучасними однокімнатними або двокімнатними квартирами. Які ж переваги маленького котеджу та чи вигідно це?

Не вимагає великої ділянки землі

Всім, хто мріє про власний будинок, хочеться, щоб поруч була якісна інфраструктура. Там, де така є, доведеться рахуватися з високою вартістю самої землі. Якщо дивитися на речі реально та вибрати проект компактного будинку, то й ділянка під нього буде потрібна невелика, а значить, хороший варіант можна знайти в межах міста або найближчому передмісті. Доглядати за маленькою ділянкою набагато простіше, приємніше та дешевше, в порівнянні з великою прибудинковою територією.

Чому краще жити в маленькому будинку

Заощаджує час і гроші

Час - непоправний ресурс. Великий будинок, як правило, будується довго, так що швидко відзначити новосілля не вийде. Не забудьте і про усадку - чим більше житло, тим довше чекати висихання матеріалів. Маленький котедж можна звести протягом року. Є проекти, на реалізацію яких йде всього кілька місяців. Логічно, що компактний варіант і коштує в рази дешевше вілли, побудованої з розмахом. Короткі терміни будівництва та монтажу забезпечує модульна технологія. І виробництво, і збирання такого будинку-процеси всесезонні. Монтаж неведется хіба що при сильних опадах, а мороз і дрібний дощ для робіт не перешкода.

Невеликі витрати на опалення

В українському кліматі нагальне питання кожного домовладельца - як опалити своє житло. Чим більший метраж, тим більших фінансових вкладень вимагає система опалення. З міні-будинком все набагато простіше. Якщо контур котеджу добре утеплений, то дров'яна піч впорається із завданням за годину-півтора. Кожен додатковий квадратний метр передбачає не тільки матеріальні, але й трудові витрати (такі як прибирання і ремонт).

Комфорт переміщення

Постійно рухатися у великому будинку (особливо між поверхами) інколи важко. Для людей похилого віку це може перетворитися на серйозну проблему. У малогабаритному будівництві з продуманим плануванням все набагато простіше та зручніше. Для найменшого будинку необхідні кімната відпочинку, кухня-їдальня і санвузол. Якщо дозволяють можливості, додають вітальню, гардеробну або комору, а також технічне приміщення. Інші приміщення передбачаються виходячи з індивідуальних побажань

Рентабельність

Загальносвітова статистика така, що великі будинки мало хто хоче купувати. Будують та облаштовують, в основному, «під себе», тому через індивідуальні планувальні рішення, дизайна та великого метражу вони не поширені. Щоб продати такі «хороми» ціну доводиться «збивати». Як результат, власники часто не можуть отримати навіть ту суму, яку самі колись вклали. З цієї точки зору будинку невеликих площ поширеніші та рентабельніші.

Придбання квартири - процес, який пов'язаний із безліччю труднощів і ризиків, переходьте на офіційний сайт агенції нерухомості «Вісон» де вам допоможуть обійти всі «гострі кути» при купівлі нерухомості.