Багато людей, усвідомлюючи користь правильного харчування, ніяк не можуть зрозуміти, як можна любити, наприклад, брокколі або рибу, приготовлену на пару. В такому випадку здорове харчування перетворюється на каторгу, а потім, рано чи пізно, людина зривається, знову повертаючись до звичного раціону. Однак існує 5 простих способів, які допомагають полюбити правильне харчування. Давайте розглянемо їх більш детально.

Спосіб 1. Шукайте альтернативу

Практично у кожного шкідливого продукту є свій здоровий і корисний замінник. Знизити калорійність, наприклад, того ж салату «Олів'є» можна, якщо поміняти майонез на йогурт, а варену ковбасу замінити відвареним курячим філе. Тому зовсім необов'язково, переходячи на правильне харчування, відмовлятися від улюблених страв. Досить просто включити фантазію або ж пошукати потрібну інформацію в інтернеті.

Способи полюбити здорове харчування

Спосіб 2. Харчуйтеся правильно для себе, а не віддаючи данину моді

Зараз здорове харчування стало своєрідним трендом. Однак важливо самому зрозуміти його користь, а не просто робити те, що модно. Перестаньте рівнятися на інших людей! Оцініть, як ваш організм реагує на ті чи інші продукти. Зрозумійте, яку користь принесе вашому здоров'ю, зовнішності і працездатності новий правильний раціон харчування.

Спосіб 3. Позбавтеся від відчуття провини

Нічого страшного не станеться, якщо в якийсь момент ви дозволите собі з'їсти чогось зайвого, наприклад, бутерброд або шматочок торта. Головне розуміти, що користі від такої їжі організм не отримає. Але не варто і зовсім відмовлятися від ласощів. При переході на правильне харчування шкідливих продуктів у вашому щоденному раціоні буде все менше і менше.

Зате від кожного невеликого шматочка торта, який ви іноді собі дозволите, ви отримаєте величезне задоволення. А позитивні емоції, між іншим, також «чудодійним» чином впливають на наше здоров'я.

Спосіб 4. Очищайте свої рецептори

Останнім часом більшість продуктів, представлених на прилавках магазинів, містять безліч штучних добавок, ароматизаторів, підсилювачів смаку. Смакові і нюхові рецептори організму звикають до них досить швидко.

Тому натуральна здорова їжа, без домішок хімії, здається нам позбавленою смаку, а то і зовсім неприємною. Однак, для того щоб виправити цю ситуацію, досить просто, періодично чистити свої рецептори, влаштовувати їм своєрідні «розвантажувальні дні». Спробуйте протягом тижня виключити зі свого щоденного раціону сіль і спеції.

Бажано відмовитися навіть від таких натуральних підсилювачів смаку, як, наприклад, часник, ріпчаста цибуля. Незабаром ви помітите, що «чиста» їжа вже не здається вам прісноїю, а ще через деякий час ви зможете відчути і полюбити її смак.

Спосіб 5. Гарно оформлюйте страви

Дивно, але оформлення і подача їжі сильно впливають на наш апетит і смакове сприйняття. Якщо ви просто викладете в миску гречану кашу, вона буде сприйматися зовсім інакше, ніж та ж страва, але викладена на красиву тарілку, декороване зеленню і шматочками овочів. Тому не лінуйтеся, а подбайте про естетичність подачі страв. Повірте, вона не менш важлива, ніж користь продуктів.

Використовуючи перераховані вище прості і перевірені способи, ви зможете щиро полюбити здорове харчування. Відмова від шкідливої, наповненою хімією їжі більше не буде здаватися вам жертвою, принесеною на вівтар моди, краси і здоров'я. Правильне харчування стане вашою нормою, звичкою і способом життя. А головне, позбувшись від негативних емоцій, ви зможете отримати максимальну користь від здорової їжі.