Здорове харчування дуже важливо для нашого здоров'я і краси. Однак різка зміна раціону, відмова від улюблених страв може призвести до стресів, депресій і інших неприємностей. Крім того, важливо, щоб і робота шлунково-кишкового тракту перебудовувалася і пристосовувалася до нової їжі поступово. Для того щоб грамотно і комфортно перейти на правильне харчування, досить скористатися кількома простими рекомендаціями фахівців.

Порада № 1. Харчовий щоденник

Заведіть собі спеціальний «харчовий щоденник». Для цих цілей можна використовувати зошит або блокнот. Любителям сучасних технологій більше підійдуть гаджети. У щоденник записуйте з'їдені за день продукти, кількість спожитих калорій, а також складайте меню на наступний тиждень.

Перехід на правильне харчування

Порада № 2. Не пропускайте сніданок

Пропущений сніданок — це майже гарантована порція калорій, помножена на 50% спожитих під час денного прийому їжі. Тому обов'язково заведіть звичку снідати. Крім користі для фігури, ранковий прийом їжі помітно підвищить вашу працездатність.

Порада № 3. Не відмовляйтеся від вечері

Деякі дієтологи рекомендують зовсім відмовитися від вечірнього прийому їжі. Однак пропущена вечеря часто стає причиною «зривів», коли людина не може заснути або ж прокидається від голоду і спустошує холодильник. Щоб такого не відбувалося, вечеряйте, віддаючи перевагу легкій і корисній їжі. А ще бажано, щоб ваш вечеря була не пізніше 6 години вечора.

Порада № 4. Продуктовий список

Перед тим як відправитися в магазин, обов'язково складайте список необхідних продуктів. Таким чином, ви зможете не тільки забезпечити собі правильне харчування, але і заощадити бюджет.

Порада № 5. Овочі та фрукти

На думку американських вчених, найбільшу користь організму приносять свіжі овочі та фрукти. Дані продукти позитивно впливають на серцево-судинну систему і навіть знижують ймовірність розвитку ракових захворювань. Оптимальна норма для дорослої людини на добу - 5 порцій. Тому обов'язково включіть овочі та фрукти в свій сніданок, обід. Також їх можна використовувати в якості легкого перекусу.

Порада № 6. Привчіть себе до простої їжі

Спробуйте виключити зі свого щоденного раціону складні страви, що складаються з численних інгредієнтів. Під час одного прийому їжі рекомендується вживати не більше 5 видів продуктів, щоб виключити надмірні навантаження на травну систему і органи шлунково-кишкового тракту. Крім того, прості страви значно легше перетравлюються, дозволяючи зберегти енергетичний потенціал.

Порада № 7. Збалансуйте раціон

Правильне харчування передбачає забезпечення організму всіма необхідними для його діяльності речовинами. Білки, жири і вуглеводи обов'язково повинні бути присутніми у вашому добовому раціоні. Оптимальне співвідношення даних речовин для дорослої людини становить 1: 1: 4. Повністю відмовившись від вживання вуглеводів, можна спровокувати розвиток вкрай важких захворювань. У дні спортивних тренувань вміст жирів в раціоні рекомендується зменшити до 0,7.

Порада № 8. Дотримуйтесь схеми правильного харчування

Для того щоб харчуватися правильно, не відчуваючи при цьому фізичного або психологічного дискомфорту, досить дотримуватися просту, але дуже ефективну схему. Сніданок повинен включати в себе білки і складні вуглеводи. Обід — клітковину, вуглеводи та протеїни. Вечеря - білки і клітковину.

Переходьте на правильне харчування поступово, адже тільки так ви отримаєте від здорової їжі максимально можливу користь!