У нашому далеко не толерантному суспільстві склався стереотип: наркозалежні - занепалі люди, позбавлені моральних принципів, інтелекту та елементарної сили волі. Найчастіше, крім відчуження та презирства вони не викликають у оточуючих інших емоцій. Хоча насправді така людина, в першу чергу, потребує розуміння і допомоги, адже самостійно приймати рішення і боротися за своє життя вона вже не може. Швидко заволодівши його мисленням і свідомістю, наркотик пригнічує будь-які прояви протесту й повністю підпорядковує собі.

На жаль, від такої сверхсильної залежності не застрахований ніхто. Серед людей, які потребують лікування наркотичної залежності в Тернополі, можна зустріти колись успішних особистостей, з активною життєвою позицією, прекрасною освітою, хорошими манерами, високооплачуваною роботою і люблячою сім'єю. Однак заплутавшись у тенетах п'янкого дурману, вони втратили все це за мить.

Соціальний образ українського наркомана

Результати недавно проведеного моніторингу свідчать про те, що більшість наркозалежних - це чоловіки у віці 25-34 років (3 з 4 респондентів). 65% з них мають професійно-технічну або незакінчену вищу освіту. Популярними наркотиками виявилися: рідкий екстракт опію, розчин метамфетаміну та амфетамін у формі порошку, а не дуже поширеними - кокаїн і LSD.

Серйозне випробування наркозалежністю

Останнім часом тенденція вживання опіатів скорочується. Так, в необмеженому доступі та за доступною ціною будь-який бажаючий може придбати в аптеці вподобану психотропну речовину. Можна констатувати, що сьогодні зароджується нова генерація людей, залежних від психотропних препаратів. У цьому випадку лікування наркозалежності в Тернополі вимагає ще більше часу на реабілітацію, оскільки такі речовини діють на психіку деструктивно, викликаючи незворотні наслідки.

Крім цього процвітає ще одне нарконаправлення - куріння небезпечних наркотичних сумішей. Останні дослідження продемонстрували, що у 7 з 10 дегустаторів спостерігаються серйозні ураження головного мозку, адже входить до сигарети канцерогенна речовина JWH-018 в рази більш токсичніша марихуани.

Екскурс лікування наркоманії: досвід інших країн

У лікуванні наркоманії багато в чому досягли успіху США і країни Європи. Так, в Америці терапія проходить з психосоціальним акцентом. Важливе значення має насіннєва психотерапія. У Великобританії розвивають особливий підхід до наркоманів-підлітків, яких також лікують із застосуванням соціально-психологічних підходів. В Іспанії, як і в Україні, уніфікований принцип реабілітації відсутній. У Польщі великою популярністю користуються центри, звані «Монарамі». Їх особливість - у створенні терапевтичних спільнот, які самі по собі вже є інструментами одужання.

Центр «Медікон»: зарубіжний досвід, помножений на професіоналізм вітчизняних фахівців

Всеукраїнський наркологічний центр «Медікон», який проводить ефективне лікування наркоманії в Харкові вже не перший рік, добре зарекомендував себе в сучасній наркології. Тут працюють компетентні, досвідчені лікарі-наркологи, експерти з хімзалежності, а також команда талановитих психологів і психотерапевтів. Використовувана методика комплексої психосоціальної реабілітації з елементами Гештальт-терапії та сімейної психотерапії ефективна з відношення до всіх видів залежності. Той факт, що людина не хоче проходити лікування, для медіконовських співробітників зовсім не перешкода. При необхідності вони зможуть відвідати його будинок і посприяти мотивації.

При надходженні в стаціонар майбутні реабілітанти проходять детоксикацію і тільки після цього стають повноцінними учасниками терапевтичного процесу. За цей час пацієнти «МЕДІКОН» відновлюються духовно та фізично, вчаться заново вірити в свої сили, по-іншому вибудовувати стосунки із близькими, формують нові життєві пріоритети.

Безумовно, центр «Медікон» - це шанс для багатьох наркозалежних людей залишити непотрібне в минулому, а в майбутнє йти з новими силами, думками та бажаннями!