Кодування від алкогольної залежності користується великою популярністю завдяки швидкості, доступній ціні і вираженому результату. У Харкові пройти процедуру кодування пропонує місцеве відділення наркологічної клініки «Рука допомоги».

Особливості процедури кодування від алкоголізму

Механізм і методи кодування

Кодування від алкоголізму - це створення у пацієнта за допомогою різних методів сталої відрази до алкоголю, підкріпленої страхом смерті при порушенні заборони. Існує безліч методів. Всі вони відносяться до 3 груп:

  1. Медикаментозне - лікарські препарати, що вводяться хворому, несумісні з алкоголем. Після ін'єкції або «підшивки» проводиться процедура «провокації». Невелика доза спиртного викликає у пацієнта хворобливі відчуття, зумовлені інтоксикацією. Реакція підкріплюється інформацією лікаря, який інформує хворого про можливість летального результату при «зриві».
  2. Гіпнотичний - в стані гіпнотичного трансу алкоголіку вселяють огиду до спиртних напоїв. Використовуючи якірну терапію, лікар створює стійку асоціацію між неприємними відчуттями і вживанням алкоголю. До цієї групи відносять також метод Довженка, хоча він і має деякі відмінності від класичного гіпнозу.
  3. Апаратне - застосування фізіотерапевтичних методів ( рефлекс про , лазеротерапії, електроімпульсної, фотоімпульсной терапії), для того щоб «стерти» з пам'яті задоволення від вживання спиртного. Методи діють при усвідомленому бажанні хворого до позбавлення від залежності і віри в успіх.

Нещодавно був створений і апробований метод «подвійного кодування». Він поєднує відразу кілька методик. Як правило, це медикаментозний і психологічний. Вони також можуть підкріплюватися фізіотерапевтичним впливом, наприклад, болюче подразнення точок Балі .

Який метод краще?

Кожен метод має власні показання, протипоказання і обмеження. Тому необхідний індивідуальний підхід. Фахівці клініки «Рука допомоги» проводять поглиблене обстеження фізичного і психічного стану пацієнта. Визначальними факторами є:

  • вік;
  • алкогольний «стаж»;
  • наявність хронічних захворювань;
  • психічні порушення;
  • наявність алергічної реакції на препарати;
  • психологічний настрій і бажання позбутися від залежності.

На підставі отриманих результатів підбирається найбільш ефективний і безпечний метод впливу.

Чи може кодування позбавити від алкоголізму?

Кодування є тимчасовим заходом або одним з методів в комплексному лікуванні алкоголізму. Фахівці клініки в Харкові підкреслюють, що тільки повноцінне лікування в стаціонарі може дати гарантію лікування. Кодування - це допоміжний метод.

За період дії кодування відбувається очищення і відновлення фізичного стану пацієнта. Але без психотерапевтичного впливу усунути психічну залежність неможливо. Тому після завершення кодування більшість хворих продовжують пити або знову звертаються до послуг нарколога, щоб продовжити термін кодування